Ľadové kráľovstvo

Liptov ožije ľadovou rozpávkou

Liptov ožije ľadovou rozpávkou

Ľadové kráľovstvo Hrabovská dolina je kultúrno - spoločenské podujatie, ktoré je primárne zamerané na rodiny s deťmi, avšak je doplnené aj o vianočné trhy, tým pádom sa cieľovou skupinou stávajú všetky vekové kategórie.

Podujatie sa delí na 4 kategórie:

Výstava :

Podujatie zahŕňa výstavu ľadových sôch na ploche 1000m2 (stan 50x20x6) v tematike postavičiek zo slovenských rozprávok a interaktívnych prvkov ako : ľadová šmýkačka, ľadové escape room, UV bludisko pre deti, fotopoint- zrkadlo z ľadu, ľadová plocha na projekciu, fotopoint - Vlkolínec, tvorivé dielne - tvorba sôch z ľadu. Spojením týchto prvkov sa výstava stáva jedinečnou svojho druhu v Európe.  Celý stan bude efektne nasvietený v téme celého podujatia.

Ľadový bar :

Ľadový bar bude umiestnený v osobitnom stane - priehľadnom iglu, kde budú mať ľudia možnosť vychutnať si nápoje nalievané priamo do ľadových pohárov, sedieť na ľadových kreslách a užívať si atmosféru jedinečného zážitku na Liptove.

Vianočné trhy :

Vianočné trhy (otvorené od 15.12.2020 do 10.1.2021) budú štartovať celé podujatie a zaberať plochu viac ako 4000 m2. Počas tohto obdobia budú v areáli prebiehať rôzne hudobné a umelecké podujatia, ktoré vyvrcholia Silvestrom v Hrabove. Záverom vianočných trhov bude podujatie "Traja králi", kde sa na trhoch rozlúčime s vianočnými sviatkami.

Doplnkové atrakcie :

V areáli budú aj doplnkové atrakcie počas celej doby podujatia:

  • Snowtubing
  • Bludisko
  • Svetelne vyzdobená promenáda na priehradnom múre
  • Klzisko
  • Elektro tubing