Ľadové kráľovstvo

Liptov ožije ľadovou rozprávkou

Ľadové kráľovstvo

Rozprávkové Ľadové kráľovstvo je jedinečná udalosť svojho druhu nie len pre najmenších. V malebnom prostredí Hrabovskej doliny na Liptove vyrástlo po prvýkrát ľadové mestečko zo 150 000 kg ľadu.

V rozprávkovom Ľadovom kráľovstve nájde každý návštevník mnohé atrakcie. Môžete sa tešiť na pravú zimnú atmosféru pri vianočnom stromčeku s betlehemom, pri drevených stánkoch, či pri hudobnom pódiu. Bezplatne sme pre vás pripravili ľadové klzisko pod holým nebom, slamené bludisko s rozlohou 200 m2, romantickú prechádzku po promenáde na priehradnom múre, či po moste lásky.

Tou hlavnou a najvýznamnejšou atrakciou je ľadová výstava s desiatkami rozprávkových ľadových sôch, ktoré postavili rezbári z celej Európy na čele so Slovákom Adamom Bakošom. Ďalej sme si pre vás pripravili jedinečné ruské koleso s výhľadom na Hrabovskú priehradu a okolitú prírodu a snowtubing. Ľadový nápoj si môžete vychutnať v nezabudnuteľnom bare z ľadu, kde bude naozaj zima. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji.

Príďte sa s nami zabaviť počas troch zimných mesiacov a užite si neopakovateľný rozprávkový ľadový svet naživo.

Ľadová výstava

Hlavnou atrakciou Ľadového kráľovstva je výstavný chladený stan s rozlohou 700m2, ktorý v sebe ukrýva 150 000 kg číreho a farebného ľadu. Môžete sa spustiť po najdlhšej ľadovej šmýkačke v Európe, na ktorej pracovalo 21 rezbárov z celej Európy. Čaká vás tu desiatky ručne vyrezávaných ľadových sôch v téme známych slovenských a zahraničných rozprávok s interaktívnymi prvkami. Spojením týchto prvkov sa rozprávkový stan stáva európskym unikátom. Nepremeškajte tento jedinečný zážitok. Vstupenky do výstavného stanu si môžete zakúpiť na mieste, alebo v predpredaji.

Ľadové kráľovstvo Hrabovská dolina podujatie, ktoré je primárne zamerané na rodiny s deťmi, avšak svojou pestrosťou je vhodné pre všetky vekové kategórie. 

Podujatie sa delí na 4 kategórie:

Výstava :

Podujatie zahŕňa výstavu ľadových sôch na ploche 700 m2 (stan 35x20x6) v tematike postavičiek z rozprávok a interaktívnych prvkov ako ľadová šmýkačka. Spojením týchto prvkov sa výstava stáva jedinečnou svojho druhu v strednej Európe. Celý stan je efektne nesvietený v téme celého podujatia.

Ľadový bar :

Ľadový bar je umiestnený v osobitnom stane - priehľadnom iglu, kde majú ľudia možnosť vychutnať si nápoje nalievané priamo do ľadových pohárov, sedieť na ľadových kreslách a užívať si atmosféru jedinečného zážitku na Liptove.

Vianočné trhy :

Vianočné trhy  budú štartovať celé podujatie a zaberať plochu viac ako 4000 m2. Počas tohto obdobia budú v areáli prebiehať rôzne hudobné a umelecké podujatia, ktoré vyvrcholia Silvestrom v Hrabove. Záverom vianočných trhov bude podujatie "Traja králi", kde sa na trhoch rozlúčime s vianočnými sviatkami.

Doplnkové atrakcie :

V areáli budú aj doplnkové atrakcie počas celej doby podujatia:

  • Snowtubing
  • Bludisko
  • Svetelne vyzdobená promenáda na priehradnom múre
  • Klzisko
  • Ruské koleso